more from
NaNa Disc | נענע דיסק
We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

ה​א​ח​ר​ו​ן

by רם אוריון

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    ₪30 ILS

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  הדיסק יישלח אליכם בדואר רשום, ובנוסף יישלח אליכם במייל עותק דיגיטלי להורדה של השירים

  Includes unlimited streaming of האחרון via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 7 days

    ₪45 ILS or more 

   

1.
מכתש 03:32
תָּלוּי וְעוֹמֵד בָּאֲוִיר הַפָּתוּחַ, יָרֵחַ נוֹצְרִי מַעֲמִיד סִימָנִים. יָרֵחַ צָלוּב עַל צַלֶּקֶת הָרוּחַ, עַל שׁוֹט הָעֵינַיִם, עַל קַת הַשָּׁנִים. לַחְשֹׁב שֶׁאֲנִי עוֹד עוֹמֵד וּבוֹהֶה בּוֹ, לַחְשֹׁב שֶׁהָאָרֶץ נוֹשֵׂאת אוֹתִי בְּלִי לִפְצוֹת אֶת שְׂפָתֶיהָ וּבְלִי לְקַנֵּא בּוֹ, בָּאִישׁ הַכּוֹתֵשׁ אֶת בְּשָׂרָהּ בֶּעֱלִי רַגְלָיו וּמַבִּיט בַּיָּרֵחַ כְּאִלּוּ יֵשׁ מַשֶּׁהוּ אָח בַּיָּרֵחַ, אָחִי הַקַּר שֶׁהוֹרַי הַשָּׁמַיִם הִפִּילוּ, וְהוּא לְבַדּוֹ נִצְחִי.
2.
עשן 03:54
כאן זה לא בית, יש רק דיירים / אחרי שנלך, יהיו אחרים / רוצה להכיר אבל קשה עם שקרים / בכל הסיפור יש אלף חורים / עשן בעיניים, קשרים בשיער / על כל דלת נפתחת יש תריס שנסגר / באתי אלייך כי אין לי עתיד / וידעתי שלך אין מה להפסיד / פנית אל הקיר, החסרת נשימה / רצית להכיר אבל הזמנת מלחמה / עשן בעיניים, קשרים בשיער / על כל יום שמתחיל יש יום שעבר / עשן בעיניים קשרים בשיער / על כל רמז לחום יש תום שהופר.
3.
יש לה פה בצבע פטל שאומר מילים מלוכלכות, אין לה טלפון אבל הרבה כתובות, תשארי איתי, אני אומר, עוד לא אהבתי אף אחת כמוך והיא צוחקת, די עם השטויות, אתה תיגדל ואז תראה, יש כמוני אלף בחורות. אהובתי בת החלוף לוחשת לי שהסוף שלנו מתקרב אליי. אהובתי, גבוהת מעוף, מבקשת שאטרוף רק את הקיץ הזה, ודי. אהובתי שאין לה חוף נשבעת לאסוף למזכרת את דמעותיי. היא שונאת ללבוש פיג'מה וחדרים ללא ראי היא הפסיקה לעשן וגם לשכב איתי, אבל אני נשאר ומתחנן: אל תוותרי עלינו, מותק, נסתדר, נסתפק בנשיקות, יש את אתמול ואת הלילה, ועוד אלף גלגולים לחיות אהובתי בת החלוף... אני עוד ער כשהיא נרדמת מסדר ת'חדר, פותח קצת את החלון. הרופא שלה, מספר אחד בארץ, גם הוא הולך עכשיו לישון. אני נשאר לעוד משמרת, רק קופץ להביא קפה מהמזנון, כשאני חוזר אני רואה שהיו לה אלף לפניי, ואני, האחרון. אהובתי בת החלוף...
4.
יש לי כסף ויש מוטיבציה / רוצה לתת לא עושה פרובוקציה / אספתי כבר לא מעט אינפורמציה / כולי תקווה שיש שם מישהי שתעריך את זה כי / עוד מעט תיפתח אופרציה / שאין מקום בה לאינטרפרטציה / אני הולך לעשות טרנספורמציה / באופן החיזור של הגברים במאה העשרים / ואחת שכמוך היא יודעת / את הבנים לפתל כמו תולעת / גם רצינית וגם משתעשעת / תגידי לי מדוע את צוחקת לי מול הפנים / אז מה רצית, מה רצית שאציע / שורף כל ערב מתמיד ומשקיע / בסוף אני היחיד שמזיע / כי את רק מתלוננת, מקטרת שאני כזה... יש לי חן ויש אוריינטציה / אני בא בטוב בלי שום מניפולציה / חושב גדול על האמנציפציה / של הגברים והנשים כולם ביחד כמו שווים / יש תכנית ותהיה אפליקציה / לכל מכשול אפשרי וריאציה / אני הולך לבצע סנסציה / בקו המחשבה של מה שידוע על יחסים / את תתני עוד זווית מיוחדת / נשית, אישית, מקורית, לא משוחדת / קצת מלח, פלפל, סוכר של מולדת / תפסיקי לחייך בחיאת, אני מנסה פה להרשים/ אל תגידי שזו רק מוטציה / ושאני מביא לך ויברציה / הוצאת אותי מאיזון גרביטציה / יודעת מה, לא משנה, אני הולך, להתראות.
5.
מהמ 03:20
אָמַרְתִּי שֶׁיּוֹרֵד לִי דָּם, וְאַתְּ אָמַרְתְּ מְהְמְ יוֹרֵד לִי דָּם מִכָּל חוֹרַי, וְאַתְּ אָמַרְתְּ מְהְמְ אָמַרְתִּי שֶׁמּוֹתִי קָרֵב, וְאַתְּ אָמַרְתְּ מְהְמְ שָׁמַעְתִּי צַעֲקוֹת עוֹרֵב, וְאַתְּ אָמַרְתְּ מְהְמְ אָמַרְתִּי: עוֹד מְעַט אָמוּת, וְאַתְּ אָמַרְתְּ מְהְמְ גַּלְגַּל רֹאשִׁי הָיָה שָׁמוּט, וְאַתְּ אָמַרְתְּ מְהְמְ הָיִיתִי אֲכוּלַת יֵאוּשׁ, וְאַתְּ אָמַרְתְּ מְהְמְ הַמָּוֶת כְּמוֹ זִמְזוּם יַתּוּשׁ, כְּשֶׁאַתְּ אָמַרְתְּ מְהְמְ חָזַר וְאֶת דָּמִי סָחַט, וְאַתְּ אָמַרְתְּ מְהְמְ אֲבָל מְהְמְ אֵינֶנּוּ מִתְחָרֵז עִם שׁוּם דָּבָר הַמַּיִם בָּאוּ עַד הַנֶּפֶשׁ וְעַד הַצַּוָּאר אֲבָל מְהְמְ אֵינֶנּוּ מִתְחָרֵז עִם כְּלוּם רַק מְהְמְ עִם מְהְמְ (אָמַרְתִּי שֶׁיֵּשׁ לִי יוֹם הֻלֶּדֶת וְאַתְּ לֹא אָמַרְתְּ לִי מַזָּל טוֹב אֲבָל לֹא נָתַתְּ לִי כַּדּוּר וְלֹא מַכַּת חַשְׁמַל וַהֲרֵי גַּם זֶה טוֹב)
6.
מה 02:11
על מה את חושבת כשאת יושבת במרפסת שמתחתיה אני לא מעז לעבור? / את בטח מעשנת, היה לך יום צפוף במערכת אז את בטח עייפה ובטח לא רוצה לזכור. / אבל מה את שומעת כשאת יוצאת מן המקלחת? / את מועדון הרובה? או הכן השחור? / חתול פוזל שמיילל? שכן ממול שמשתעל / או דממה ורק כוכב נופל? / כן, את המשכת / ואני ממשיך - לרצות כל כך להיות אתך / לזכור את החיבוק שלך / הצחוק והעצבות שבך.
7.
הליכה 04:20
תִּרְאֶה עַכְשָׁיו אֶת הָעַלְוָה, כַּמָּה אֹמֶץ יֵשׁ בָּהּ לְהִטָּווֹת תַּחַת סַכָּנַת הַמֶּטֶאוֹרִים, בְּאוֹר הַשֶּׁמֶש הָרִגְעִי. כַּמָּה שֶׁקֶט יֵשׁ בָּהּ לִכְלֹא רוּחַ נִרְעֶדֶת. גִּדּוּלֵי פָּנָסִים מַמְאִירִים עַל נְיַר שָׁמַיִם מְאֻכָּל בְּלֶהָבָה עַקְשָׁנִית. מֶלַח מַגְלִיד עַל רְסִיסֵי הַסֶּלַע, צֵל מְאַבֵּד עַצְמוֹ בְּצֵל. קְרוֹבִים לַנְּקֻּדָה הַזּוֹ, הַבִּטָּחוֹן שֶׁלִי אוֹזֵל כְּמוֹ דָּם מִפָּנִים נֶעֱלָבוֹת. תִּרְאֶה אֶת הַמַּיִם הֵם רַק מִמּוּשׁ שֶׁל רַעְיוֹן הַזְּרִימָה, וְהַדָּגִים רַק מְחִצָּה מַפְרִידָה בֵּין הַגְדָּרַת הַגַּלִּים לִתְחוּשַׁת הַיָּם. לְרֶגַע לֹא חָשַׁבְתִּי שֶׁהַהֲבָנָה הַזּוֹ תַּעֲזֹר לִי לָשֵֹאת אֶת מֶרְחֲבֵי הָאֲוִיר הָעֲצוּמִים. הִנֵּה, גַּם אַתָּה מִתְרַחֵק, כְּדֶרֶךְ הָאָבוֹת, בִּזְחִיחוּת דַּעַת שֶׁל טוֹרֵף שָֹבֵעַ מִנִּבְלַת טַרְפּוֹ.
8.
תדברי איתי בשקט תדברי איתי שעות / עד זוב דם עד לקרקעית הים / עד שאולי משם / מתוך התהומות / הכי צלולות ועמוקות שלך / אני אוכל סוף סוף לראות / עד שאולי מולך / כאן על הספה / אני אוכל סוף סוף להתגלות כולי / תאספי אותי בשקט / תחבקי אותי שעות / עד זוב דם / עד לבראשית הזמן, עד שאולי משם / מתוך הפעימות / הכי קרובות וארוכות שלך / אני אוכל סוף סוף לבכות / עד שאולי איתך, כאן על הריצפה, אני אוכל סוף סוף להתוודות כולי / תשכבי איתי בשקט / תזדייני איתי שעות / עד זוב דם / עד סופו של העולם, עד שאולי כבר שם / מתוך ההזיות הכי טרופות, הכי מסוממות שלך / אני אוכל סוף סוף / להתעורר / ואז אולי אצלך / כאן על המיטה / אני אוכל סוף סוף / להתמכר כולי.
9.
הרקטה 03:04
10.
אולי 02:05
כיביתי את האור / בחרתי לא לבחור / אז בחר בשבילי / לא נכון / אז מי יגיד לי איך / כל זה יתהפך? ואת תחזרי אלי אולי / זה לא הגיע לך / חבר רחוק כל כך / אם תרצי לחזור / אז אדליק את האור / רוצה אותך יותר / מכל דבר אחר / החלל הסגור, הלבד הארור / שילכו עם החושך של חיי / אז תחזרי אליי / תחזרי אליי, תחזרי אליי, אולי.
11.
את תסעי רק עם חלון פתוח אם אין דלת מאחור את מוכנה לשלם את המחיר זה לא פחד זה להיות זהיר זה תלוי במצבי הרוח אי אפשר בזה לבחור כמו חתונה יום אחד בהיר על יום אחר תלוי סימן שביר רק דבר אחד אומר לך - ניצחון ומה שאני אומר תמיד נכון רק דבר אחד אומר לך - ניצחון ומה שאני אומר תמיד נכון. מה שאני אומר תמיד זה מה שאני אומר תמיד זה מה שאני אומר תמיד נכון.

credits

released August 5, 2012

הקלטה ומיקס: אורי "מומו" ברק
הוקלט באולפני קיצ'ה ובמונטיפיורי 22
מאסטרינג: J.J Golden @ Golden Mastering CA.
עיצוב עטיפה: אסף בילט
צילום רם: גוני ריסקין
יח"צ: תווית
עוזרי טכנאי: ישראל אבירם, אסף שי

תודה ענקית לכל מי שהשתתף בהפקת האלבום וגם ל: יעל שקד, עומר דיין, איל דיין@ג'ניס, מאיה ישראלי, טלי פולק, שחף ינון, רוגל אלפר, לאון פלדמן, רוני@מוסיכל, רון רוטשילד, ניצן זעירא

מוקדש לדניאל אוריון ז"ל

license

all rights reserved

tags

about

Ram Orion | רם אוריון Israel

contact / help

Contact Ram Orion | רם אוריון

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like האחרון, you may also like: